7 tipů, jak uspět při pracovním pohovoru

Každý někdy absolvuje nějaký pracovní pohovor, byť jen čistě formální. Je ovšem záhodno se na něj vždy pečlivě připravit, zvláště pokud je tento pohovor vstupenkou k vaší vysněné práci. Připravili jsme si pro vás 7 osvědčených tipů a triků, jak na to, abyste na vašem pohovoru zazářili.

 

1. Připravte se. To je to, co byste měli udělat nejdřív ze všeho. Napište si otázky, na které by se vás na pohovoru mohli zeptat a zkuste si na ně odpovědět. Projděte si znovu váš životopis, zkuste sami sebe shrnout v několika stručných větách, připravte si veškeré potřebné formuláře. Zkrátka, nenechte nic náhodě.

2. Vyspěte se. Propařit večer před pracovním pohovorem jistě není nejlepší nápad. Alespoň osmihodinový spánek s vámi může udělat učiněné zázraky. Přinejmenším vás zbaví kruhů pod očima, a to se taky počítá.

3. Najezte se. A to i přesto, že nemáte chuť. Je vědecky dokázáno, že člověk s plným žaludkem lépe zvládá stres a trému. Pokud nesnídáte, dejte alespoň nějaké ovoce. Navíc nevíte, jak dlouho se čekání na pohovor protáhne a s kručícím břichem dobrý dojem rozhodně neuděláte.

4. Oblečte se. A nejen tak do ledasčeho. Pracovní pohovor je společenskou situací, která se podřizuje jistým pravidlům etikety. Není ovšem třeba kvůli pohovoru narychlo zkouknout všechna Špačkova videa. Stačí dodržovat jednoduché pravidlo, že na pohovor se chodí jedině v čistém, střídmém a mírně elegantním outfitu. To znamená pro jednou vynechat džíny a pořádně naleštit boty.

5. Stiskněte pořádně. O podávání ruky při pohovoru toho už bylo napsáno hodně. A ne jen tak pro srandu králíkům. Podle podání ruky si o vás opravdu lidé okamžitě udělají první dojem, který nejde jen tak lehce změnit. Proto se soustřeďte na to, aby váš stisk byl pevný a sebevědomý, žádnou leklou rybu a upocené dlaně, prosím!

6. Usmívejte se. Úsměv je mnohem důležitější, než si možná myslíte. Díky úsměvu působíte pohodově a sebejistě. Věřte, že nikdo nechce mít ve svém týmu zamračeného morouse. Lehký úsměv na tváři je lepším doplňkem než drahý šperk.

7. Zhluboka dýchejte. Pomůže zejména trémistům. Deset hlubokých nádechů a výdechů může udělat zázraky. Myslete pozitivně a neberte pohovor předem jako prohraný boj. Věřte si!

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>