Dejte sbohem lupům

Jistě to všechny moc dobře známe. Oblékneme se do černého a zanedlouho již musíme řešit onu trapnou situaci, když na našich ramenou okolí spatří nevzhledné bílé částečky. Lupy nesymbolizují nic přitažlivého a na vzhledu zrovna nepřidají. Není proto divu, že lidé trpící tímto problémem se jich snaží co nejrychleji zbavit. Možná patříte mezi ně či jen hledáte inspiraci, jak s odumřelou kůží zatočit.

Speciální šampóny
Vaše první cesta by měla směřovat buď do lékárny nebo drogerie. Zde je nutno si zakoupit šampón a nejlépe i kondicionér speciálně vyvinutý proto, aby lupy odstranil. Při pravidelném používání lupy zanedlouho zmizí. Bohužel se však stává, že dojde k jejich opětovnému návratu. Pokud se tak stane, lze investovat do dražších kosmetických přípravků, jenž používají kadeřnické salóny. Jsou sice o něco dražší, na duhou stranu však mnohem účinnější. Tyto potřeby zakoupíte ve specializovaných e-shopech. V jejich nabídce bývají mnohdy i emulze či masky, které podporují zničení lupů.

Na umývání vlasů záleží
I když budete vlastnit sebelepší šampón, za který z peněženky vydáte patřičný obnos financí, nikdy se nedočkáte kýženého účinku v případě, že jej nebudete užívat tak, jak se předpokládá. Na vlasy totiž nestačí jen nanést šampón a zase rychle opláchnout. Důležitý krok představuje vytvoření husté pěny a masáž pokožky. Díky ní se tvorba lupů také omezí. Vlasy ihned neoplachujte, naopak nechte přípravek chvíli působit, aby se z něj uvolnily veškeré aktivní látky a výsledek tak byl trvalejší.

Nebo zkuste babské rady
Ne nadarmo jsou babičky považovány za velmi moudré osobnosti. Jejich přírodní procedury vám v boji proti lupům rovněž mohou pomoci. Zmínit lze odvar z tymiánu nebo rozmarýnu. Vlasy dále můžete proplachovat i citronovou šťávou smíchanou s vodou (samozřejmě v rozumném poměru). Pozor si naopak dávejte na nejrůznější oleje a přípravky, které je obsahují, jelikož ty by vaší situaci mohly jen zhoršit.

Jsou zde však případy, kdy se lupy nedají porazit. Svědění neustává a objevuje se zarudnutí. Pokud se vás tento případ týká, rozhodně se vydejte k dermatologovi, který vás prohlédne a zjistí pravou příčinu.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>