Jak efektivně šetřit místo v malých bytech?

Malé byty jsou velkým problémem hlavně z důvodu nutné úspory místa. Pokud je i váš interiér malý, pojďme se podívat na několik možností, jak z jeho dispozic vytěžit skutečné maximum. Není to rozhodně tak složité, jak si mnozí myslí.

Využívejte řadu úložných prostorů

Ty by se měly týkat skutečně každého kusu nábytku ve vašem bytě. Jako úložné prostory totiž nemusí sloužit pouze skříně a komody. Můžete totiž stejným způsobem využívat třeba prostor pod vaší postelí, ale stejně tak můžete využívat také prostor pod vaším gaučem, nebo konferenčním stolkem. Všude tam lze následně ukrýt celou řadu vašich věcí bez toho, aby vám jakkoliv překáželi.

Správné dveře umí šetřit místo

Stejně dobře lze ale ušetřit místo i volbou správných dveří. Buď je jednou z variant nepoužívat žádné, nebo zvolit dveře posuvné. Ty nevyžadují při svém otevírání žádný prostor v dané místnosti, což vám umožní nábytek rozložit skutečně maximálně efektivně, beze strachu z toho, že by vám jakkoliv překážel. To nejefektivnější řešení se poté týká varianty, kdy jsou dveře vysouvány takzvaně do pouzdra.

Vsaďte na nezbytné police

Prostor vašeho bytu však nesouvisí pouze s podlahou, ale samozřejmě i s vašimi stěnami. Skvělou možností je tedy dostatek polic. Ty vám nebudou nijak překážet ani zmenšovat užitnou plochu, a přesto nabídnou celou řadu dalších prostorů k využití. A to jak ve vaší ložnici ta, samozřejmě v obývacím pokoji, kuchyni, nebo v pokoji dětském.

Rozkládací nábytek nezklame

Další z množností, jak uspořit místo, je také rozkládací nábytek. Ideální může být pohovka v obývacím pokoji, která poslouží třeba i jako postel. Efektivní jsou ale i různé sklápěcí systémy, jako v případě pracovního stolu například v pracovně, ale stejně tak i v dětském pokoji. I zde toto řešení může přijít vhod s ohledem na studijní povinnosti, ale i možnost zábavy pro vašeho syna i dceru.

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>