Granitové dřezy pro snadnou údržbu

Granit je poměrně zajímavý, přesto nápaditý materiál pro kuchyni, a granitové dřezy patří mezi ty nejlépe hodnocené na trhu. K dostání jsou v různých značkách, přes Franke (fragranitové), Blanco (filgranitové) až po Teka dřezy (z tekgranitu). Takové dřezy vynikají především vysokou odolností, nechybí jim však ani pěkný a esteticky velmi příjemný dřez. Vynikají povětšinou jednoduchostí, ovšem ve svém matném lesku a tmavých barvách zapadnou do všech moderních kuchyní. Rozhodně jsou velmi dobrou volbou pro vaši kuchyni, pokud si na jejím zařizování dáváte alespoň trochu záležet.

 

Granitové dřezy vynikají vysokou odolností

Granit je tvořen asi ze 70-85% drcenou žulou, pískem, či kameninou. Díky tomu jsou výrazné, jak se dá očekávat, především jeho mechanické vlastností. Náraz takový dřez téměř nepocítí, natož aby došlo k odštěpení kousku dřezu nebo jeho prasknutí. Stejně tak poškrábat granitový dřez vyžaduje opravdu velkou dávku síly. Tento přírodní materiál se nedá zastrašit ani chemikáliemi, čisticími prostředky, nebo špínou. Ta se na tomto hladkém povrchu usazuje jen velmi těžko, a tak nejsou nároky na údržbu takového dřezu nijak vysoké. Granit je zároveň odolný i proti vysokým teplotám. Pravda je, že tomu všemu odpovídají i ceny, které jsou mnohem vyšší než u obyčejných dřezů z nerezu.

 

Granitové dřezy a vhodné baterie k nim

Cena je zde však skvěle vyvážena vlastnostmi i designem. Granitové dřezy jsou k dostání v několika barevných provedeních, v nichž převažují tmavé přírodní barvy, jako je černá, hnědá nebo šedá, nechybí však ani světlé odstíny béžové či bílá. Ve stejných barvách jsou k dostání tak jednoduché granitové baterie, které dotvoří celkový vzhled dřezu i kuchyně, a zároveň vám poslouží stejně dobře jako každá nerezová baterie. Sháníte-li tedy vybavení do kuchyně, granit je dobrou a kvalitní volbou.

6 komentáře

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>