Jak na popraskané paty

Ztvrdlá pokožka na patách trápí obrovské množství lidí. Častější přitom bývá u mužů, ale ani ženy nejsou výjimkou. Pokud se vás tato komplikace rovněž týká, jistě byste ráda věděla, jak se jí co nejrychleji zbavit. Zvláště v období letních měsíců se nejedná o nic příjemného. V otevřené obuvi totiž problém o to více vynikne a uvidí jej větší procento osob.

Příčina vzniku
Jako první je třeba uvést, kdy vlastně popraskané paty vznikají. Na vině může být hned několik faktorů. Zmiňme například nedostatečnou hydrataci, nadváhu či jiné zdravotní problémy. Potíž může spočívat i v nevyhovující obuvi či v zanedbávání hygieny. Zpočátku se přitom může jednat pouze o malý kosmetický problém, s postupem času však přerůstá do vážnějších komplikací. Praskliny v kůži se totiž mohou stále zvětšovat a způsobovat větší a větší bolesti. Do takto nezahojených ran se snadněji dostávají nečistoty, které později zapříčiní zanesení infekce.

Pravidelná péče
První krok, který vede k omezení popraskaných pat, je pravidelné odstraňování odumřelé kůže a následná hydratace. Se ztvrdlou kůží zatočíte za pomoci speciálního pilníku, který seženete v lékárně či drogerii. Po této proceduře chodidla namažte speciálním krémem určeným pro suchou pokožku na této části těla. Doporučuje se ihned poté držet chodidla v teple (postačí obyčejné ponožky). Při každodenní aplikaci se dočkáte zlepšení do několika málo dnů, kdy dojde ke změkčení zdejší kůže.

Banány i citronová šťáva
Pokud raději upřednostňujete domácí babské rady, lze poradit namáčení chodidel do teplé vody po dobu patnácti minut a následné nanesení směsi citronové šťávy a vazelíny. Druhou možnost symbolizuje banánová dužina. Tu jednoduše rozmačkejte na kaši a na deset minut přiložte ke ztvrdlým patám, praskliny se tak lépe vyčistí.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>