Jaké barvy se nejlépe hodí do našeho interiéru

V našem domě se musíme cítit vždy dokonale. Na to má vliv nejenom rozvržení místností, nábytek, nebo také dekorace, ale mají na to vliv také barvy, které máme na stěnách. Pokud nechcete udělat chybu, pojďte se společně s námi podívat na možnosti, které patří mezi ty nejlepší. Správná volba barev totiž výrazně ovlivní naši psychiku. Samozřejmě na mysli nemusíme mít pouze barvy stěn, jelikož pokud na oknech využíváme také venkovní stínění, je třeba zaměřit se taktéž na to, aby barevným konceptům jasně vyhovovalo.

Neutrální barvou nic nezkazíme

Pokud je jedno pravidlo, které s využitím barev souvisí, je to rozhodně takové, že na větší plochy je dobré používat neutrální barvy – třeba i bílou. Stejně tak je vhodné vědět to, že čím tmavší barvu použijeme, tím dokážou opticky zmenšovat prostor, jelikož ubírají na světle. Naopak v případě stínění na oknech to může být plusem, jelikož to využíváme právě ve chvíli, kdy chceme zamezit tomu, aby slunce pronikalo do našeho interiéru. S barvami ale souvisí i to, že by měly působit vzdušně, jelikož jedině tak se budeme cítit v dané místnosti skvěle a ta na sebe nebude nijak výrazně strhávat pozornost. S tím souvisí také to, že přílišná kombinace barev je spíše na škodu. Ideální volbou jsou maximálně 2 – 3 odstíny.

Inspirujte se v přírodě

Pokud si nejste jisti tím, jakou barvu zvolit, je vhodné hledat inspiraci v přírodě. Právě ta nabídne varvy, které nás uklidňují. Příkladem může být světle modrá, která připomíná nebe, stejně jako žlutá připomínající slunce. Stejně tak se ale může hodit také barva zelená. V případě zimního obdobím to zase bílá a šedá. A právě ty souvisí třeba s výše zmíněnou neutralitou. Navíc bílá barva může mít jednu velkou výhodu, a to takovou, že nepohlcuje světlo. To platí jak u venkovního stínění, tak stěnách nebo nábytku. Díky tomu lze lépe udržovat příjemnější teplotu.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>