Do jakých kousků ve vašem šatníku se vyplatí investovat?

closetPři pohledu na můj dosavadní šatník, mě napadlo, že by celý můj styl potřeboval obměnu. Přece jen už nechodím na střední školu a jistě mi dáte za pravdu, že pohled na maminku v krátkých šortkách, ze kterých jí lezou obě půlky, těsném tílku, které nekompromisně odhaluje povislou kůži na břiše a to vše doplněné třpytivými keckami, není pro každého. Pro nás ženy je šíleně stresující se rozloučit s nějakým oblíbeným kouskem. Vybaví se nám všechny ty hezké chvilky, které jsme s ním prožily a najednou máme pocit, že to vlastně ještě není tak špatný kus oblečení. Kdybych měla nafukovací dům, přifoukla bych si ještě jednu místnost, kde bych ve skleněných vitrínách tyto kousky vystavovala a chodila bych se na ně koukat jako do muzea. Jenže můj dům má jen omezené množství místností a já, byť nechci, stárnu, takže i přes fakt, že v těch džínsových šortkách, jsem zažila svůj první francouzský polibek a něžné mazlení na břehu řeky o půl druhé ráno, musí putovat do kontejneru na textil. Když už v sobě najdu tu sílu a opravdu se pustím do třídění mého šatníku, jsem pragmatickou vyhazovačkou starých věcí a terminátor bez špetky slitování. Jenže staré věci, musí být nahrazeny novými, protože nazí chodit nemůžeme a protože už nám není -náct a máme rodinu, přemýšlíme kdy a kolik za co utratit. Občas se ale stává, že šetříme naprosto nesmyslně a na věcech, které nám mohou sloužit, při dobré kvalitě, několik let.

Podzimní a zimní kabát je záležitost, která se nosí každý rok a rozhodně se vyplatí do něj investovat. V podstatě totiž módě nepodléhá a vyberete-li si ho v černé, tmavě šedivé či bílé barvě, bude vám sloužit po mnoho a mnoho zim, pokud ovšem nepřiberete. U kabátku je velice důležité sledovat z jakého je materiálu ušitý. Opravdu kvalitní kabát má více jak 70% bavlny, což se pochopitelně odrazní na jeho ceně. Ale jeho kvalitní zpracování vám zajistí, že vám bude sloužit i několik let a nebude jeho povrch žmolkovatět. Kromě toho vás bude hezky hřát.

Malé černé šaty jsou podle mnohých naprostý základ dámského šatníku a je tedy velice důležité je mít doma. Ale jak si vybrat ty správné pouzdrové černé šaty, tak, aby nám odváděly dobrou službu. Zase je důležitý materiál. Na ušití malých černých šatů se může použít ledasco. Od jemné krajky počínaje, až po hutný len a je pouze na vás, nebo na společenské akci, který z materiálu zvolíte, ale rozhodně se vyplatí do malých černých šatů, které jsou ušity z kvalitního materiálu zainvestovat o nějakou tu korunku více, protože to je kousek, který ve vašem šatníku bude pobývat pěkně dlouho, ale vždycky se pro něj během roku najde využití.

Saka jsou námi ženami poslední dobou čím, dál více oblíbená. Ovšem nebyly bychom to my, kdyby jste i tady dávaly přednost „modernímu designu“ před kvalitou zpracování. Přitom právě sako je bestie nelidská a dokáže nás parádně ztrapnit, nebo naopak anděl strážný, který umí nenápadně, ale rázně všem ukázat, že jeho nositel má vkus a styl. Je proto důležité dbát na kvalitu jak zpracování, tak materiálu. Saka se dělí hned na dvě kategorie, to abychom to neměly tak jednoduché. První je formální. Formální sako bývá tmavé barvy, převážně tmavě šedá, modrá nebo i černá. Rozhodující je u nich materiál. Formální saka jsou v vlny. Při jejich výběru dbejte na to, aby podíl vlny byl co nejvyšší, protože jinak, by jste mohla po prvním praní, místo saka z pračky vytáhnout nehezké cosi. Neformální saka jsou mnohem kreativnější a můžete je sehnat v mnoha barevných kombinacích a liší se i výrobním materiálem. Zatím co formální sako je převážně z vlny, neformální saka jsou vyrobená z vlny, bavlny, elastenu, nebo i kůže a nosit se můžou kamkoliv.

Kabelky jsou pro ženy nepostradatelným doplňkem a jsme schopné za ně utratit opravdu vysoké částky a já rozhodně nejsem proti. Ona totiž dobře vybraná kabelka, která má nad časový vzhled a je vyrobená z kvalitního materiálu, dokáže své nositelce dělat neocenitelnou službu i několik let. Mnohé z žen by se mnou nesouhlasilo a jako argument by mi bylo řečeno, že po určité době je kabelka omrzí a proto hledají nový kousek do své sbírky, ale to je omyl dámy. Dobrá kabelka ženu nikdy neomrzí. Možná ji na nějaký čas, třeba na léto nebo jaro, zamění za jinou kabelku, ale vždy se k ní s chutí vrátí, tedy pokud bude pořád použitelná.

Nemusíte mít všechny vaše úlovky z drahých butiků a módních domů. Ostatně dokonce i Simona Krainová ráda nakupuje v outletovém výprodeji, nebo v zahraničních second handech, ale jsou prostě kousky u kterých by se přílišné šetření nemuselo vyplatit. Tak na to při příští bouři ve vašem šatníku myslete.

1 komentář

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>