Královská zahrada může být i vaší chloubou

Vlastníte dům se zahradou a chcete, aby se vaše zahrada proměnila v botanické království? Pro tento vytyčený cíl budete muset prokázat notnou dávku úsilí a trpělivosti. Květiny jsou také živým tvorem a i o ně je potřeba náležitě pečovat. Výsledek pak ale stojí opravdu za to!

Kvalitní půda tvoří základ zdravé a pestré zahrady

Základem pro zdravou a krásně vypadající zahradu je kvalitní půda. Odtud totiž rostliny čerpají potřebné živiny pro jejich další růst a vývoj. Proto je dobré, abyste vybírali pouze kvalitní zahradnický substrát, zeminu i mulčovací kůru. Nejlepší je směs černé rašeliny, vápence a křemičitého písku. Černá rašelina je produktem, který rostlinám dodává vitalitu a vzdušnost. Díky tomu se dostanou do půdy látky, které napomáhají rostlinám k dlouhodobému růstu a svěžesti.

Důležitá je i mulčovací kůra

Mnoho rostlin, ale také keřů a živých plotů, potřebuje mulčovací kůru. Ta totiž také mimo jiné chrání půdu před namrzáváním a udržuje její stálou a vhodnou teplotu pro dobrý život květin. Díky mulčovací kůře také ušetříte své peněžence, jelikož mulčovací kůra zabraňuje i prorůstání plevele, což způsobí snížení spotřeby vody na zalévání. Mulčovací kůra je nápomocná i při mírném okyselení půdy. Toto ocení zejména majitele kyselomilných rostlin, jakými jsou třeba listnaté keře, jehličnany a další okrasné rostliny. Navíc mulčovací kůra má i dekorativní vlastnosti a na půde vypadá velice dobře.

Pečujte i o pokojové rostliny

Nejen vaše zahrada potřebuje pravidelnou péči. I vaše pokojové rostliny si pro udržení své vytality péči vyžadují. Kvalitní zemina je tudíž základem i pro tyto druhy rostlin, které slouží jako doplněk pro osvěžení vašeho bytu či domu.

Mějte rádi své rostliny, pečujte o nich s láskou a uvidíte, jakou krásou vás za vaši péči, čas a námahu odmění.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>