Léto s bronzem na těle

21546V letním období se sluníčku nevyhneme. Jeho intenzita přitom dosahuje nejvyššího bodu za celý rok, a proto není zrovna nejvhodnější vystavovat se přímým slunečním paprskům v
případě, že chceme naši pokožku alespoň trochu ochránit. Na řadu proto přichází nejrůznější přípravky, které si berou za úkol vytvořit ochranný štít mezi námi a nebezpečným UV zářením.

Opalovací krém jako základ
Dříve než se vydáte do práce či na procházku provoněnou přírodou, nesmíte zapomenout své tělo natřít krémem na opalování. Ten si přitom vybírejte dle svého fototypu. Jsou lidé, kteří se spálí téměř okamžitě, ale na druhou stranu existují i takoví, kterým dlouhý pobyt na sluníčku přinese jen krásně hnědou barvu. Při natírání dbejte na každou odhalenou část těla včetně obličeje. Pozor si dávejte rovněž na dekolt. Zde se totiž vyskytuje lehce zranitelná jemná kůže, která by bez patřičné ochrany podléhala rychlejšímu stárnutí.

21547Nezapomínejte na vlasy
Na ty pochopitelně opalovací krémy nefungují, naštěstí však v současné době na trhu existují přípravky, jenž vám poskytnou dostatečný bariéru. Jedná se o spreje, které je třeba nanášet po celé délce kadeří vždy předtím, než za sebou zavřete dveře od domu. Dále se rovněž doporučuje používat v parných dnech pokrývku hlavy. Nejenže díky ní nebudete mít suché vlasy bez lesku, ale také se budete částečně chránit před možným úpalem. A navíc – letní kloboučky vypadají více než dobře.

21548

 

Chraňte i oči
Sluneční brýle nesymbolizují jen módní doplněk. V prvé řadě totiž slouží k ochraně vašeho zraku. Nikdo z nás se do přímého sluníčka nedívá rád a zdraví to také neprospívá. Proto je více než vhodné si tento “ochranný štít” zaopatřit. Z nejrůznějších designů si jistě každý vybere ten pravý.

 

 

I když pro nás slunce představuje důležitý zdroj vitamínu D, nic se nemá přehánět. Pokud se chcete chránit co nejvíce, mezi 11. a 15. hodinou raději na přímé slunce nevycházejte vůbec, jelikož intenzita paprsků je právě v tomto rozmezí nejvyšší.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>