Ložnice – oáza klidu

21551Odpočinek je pro naše tělo velmi důležitý. Právě v noci totiž nabíráme síly na další dlouhý pracovní den, snažíme se relaxovat a připravit organismus na zátěž. Ve špatném prostředí se však nespí zrovna nejlépe, což je obecně přijímaná pravda. Pokud se nebudeme nacházet v patřičném klidu, potrvá dlouho, než usneme. A takové ponocování nám na zdraví zrovna nepřidá.

Klidné a jemné barvy
Při zařizování ložnice s partnerem dbejte v prvé řadě především na správné volbě jednotlivých odstínů, které využijete. Tak například červená sice symbolizuje lásku, ale na stěnách místnosti, ve které trávíte celou noc, udělá jen neplechu. Volte raději střídmější barvy, jako například bledě modrou, světlounce žlutou či oranžovou. Odstín samozřejmě záleží na ostatním vybavení. Tmavý nábytek si zaslouží světlejší zdi a naopak. Pokud máte tento pokoj orientovaný na sever, přinese vám žlutá barva tolik scházející slunce. Na druhou stranu natočení oken k jihu ochladí světlé tóny modré či zelené.

Omezení vybavení na minimum
Když vám položím jednoduchou otázku, co ve své ložnici děláte, pravděpodobně nechápavě zavrtíte hlavou a odpovíte, že samozřejmě spíte. Ale sáhněte si teď do vlastního svědomí a uvědomte si, kolik zbytečností se v této místnosti nachází. Neměla jste kam uložit žehlící prkno, a proto zaujímá místo právě zde? Ráda se díváte na televizi z postele? A co ten telefon? Ložnice slouží k odpočinku a všechny předměty navíc jen omezují tu pravou relaxaci. Snažte se zde proto vměstnat opravdu jen postel a úložné prostory.

Pozor na tmavý nábytek
Hnědé dřevo laděné do temných odstínů působí velmi elegantně. Pozor si však dávejte, pokud máte k dispozici pokoj malých rozměrů. V takovém případě zde totiž bude tento nábytek působit velmi robustním dojmem a ubere vám na prostoru, který je pro správný odpočinek podstatnou složkou.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>