Nezatěžujte vlasy chemií, vsaďte na sílu přírody!

Obzvláště po dlouhých zimních měsících vykazují naše vlasy jisté známky únavy či rovnou poškození. Na vině je nedostatek minerálů, mráz či mechanické poničení struktury vlasů, které je následkem nošení čepic či kapucí z hrubého materiálu. Pokud se na sebe koukáte do zrcadla a málem pláčete nad tím, co ještě v létě bývávalo vaší korunou krásy, nezoufejte – nic není ztraceno. Pokud se budete držet následujících několika tipů, vaše hříva se opět dostane do kondice.

  1. Prim hrají kořínky

Určitě se celý život setkáváte s donekonečna omílanou radou, že pokud si zastřihnete konečky, budou vám vlasy růst rychleji. To však není tak úplně pravda – kořínky se totiž o zásahu do konečků nemají jak dozvědět. Je ale fakt, že pokud je budete pravidelně zkracovat zhruba o centimetr, nebudete mít problém s lámavými a třepivými konci a vlasy budou celkově vypadat zdravěji, lehčeji a plné života.

Pokud opravdu chcete podpořit růst, existuje několik způsobů. Jedním z nich je pravidelné kartáčování vlasů. Nejde ani tak o rozčesání jednotlivých pramenů či odstranění zbytků kosmetických přípravků jako je tužidlo či lak, spíše se zaměřte na masáž pokožky hlavy. Štětiny kartáče kůži prokrví a stimuluje se tak proces růstu. Další možností je použít prsty; vždy, když máte volnou chvíli, kůži po celé hlavě jakoby natahujte a naopak smršťujte. Výsledek se dostaví již po prvním týdnu.

Existuje velké množství kosmetických podpůrných přípravků, nicméně chceme-li být alternativní, šetrní ke svému tělu a něco ušetřit, můžeme sáhnout po tom, co máme doma ve spíži či v lednici. Jednou týdně si zkuste udělat jemný kávový peeling – hrstičku zrnek smíchejte s trochou teplé vody a velice jemně vmasírujte do vlhké pokožky hlavy. Poté pečlivě a důkladně smyjte vlažnou vodou.

  1. Vyživte svou hřívu i zevnitř

Po zimě jsou vlasy hladové a je nutné doplnit živiny a minerály. Nejefektivnější je přidat do svého jídelníčku co nejvíce druhů ořechů a semínek. Nejvhodnější jsou vlašské oříšky, lněná a dýňová semínka. Příjemnou formou jsou též různá ořechová či semínková másla – dopřejte si lžičku denně a za několik týdnů uvidíte první změny k lepšímu. Častým argumentem proti konzumaci těchto produktů je, že se po nich přibírá. Pokud ale dodržujete alespoň částečně zdravý jídelníček, není se čeho bát.

Dalším malým zázrakem je kokosový olej. Krom masky či zábalu je dobré jej i pravidelně konzumovat – opět jedna polévková lžíce denně a jste na cestě za záplavou zdravých vlasů. Pokud vám nechutná samotný, je možné jej použít například místo másla k pečivu.

  1. Masky, zábaly a další ryze ženské věci

Police drogerií se doslova prohýbají pod množstvím produktů, které slouží k těmto účelům, nicméně i přes označení „přírodní kosmetika“ povětšinou obsahují velké množství chemických přísad. Není nutné utrácet za zbytečnosti a opět zapátrat v domácích zásobách.

Asi nejpopulárnější maskou poslední doby je ta z avokáda. Je velice jednoduchá na přípravu – vydlabeme dužinu zralého plodu, v mističce pořádně rozmačkáme a naneseme na suché či vlhčí vlasy. Necháme dvacet minut působit a poté řádně smyjeme teplejší vodou. Je nutné si dát záležet, neboť avokádo obsahuje hodně oleje. Z výsledku budete nadšeni!

Dalším pomocníkem je kvalitní panenský olivový olej. Naneseme po celých délkách, zabalíme do fólie a následně do nahřátého teplého ručníku a necháme působit libovolně dlouho, nejméně však 15 minut, klidně i celou noc. Poté smyjeme. Tento krok je poměrně náročný, chvíle smývání teplou vodou se však vyplatí.

  1. Řekněte NE chemickým barvám

Mnoho žen je nespokojeno se svou vlastní barvou vlasů, proto to řeší přelivy a barvami z drogerie či se svěří do rukou kadeřníka. Existuje však několik dalších způsobů, jak dodat vlasům požadovaný odstín. Jeden z méně drastických způsobů je henna – přírodní bylinná barva, která krom krycího účinku vlasy též ozdravuje a vyživuje. Její další výhodou je, že se může užívat častěji než chemické produkty.

Další možností je alternativní barvení za pomoci přírodních surovin. Nelze očekávat zesvětlení či ztmavení o několik odstínů, zdravý odlesk a odstín vlasy získají. Pokud chceme barvit na tmavě hnědou/černou, použijeme černý čaj v kombinaci s kávou. Necháme působit na vlhkých vlasech, nejlépe pod fólií a teplým ručníkem. Po hodině smýváme.

Pro červené odlesky zkusíme odvar z rebarbory. Postupujeme stejně jako u předchozí „barvy“. Vlasy po aplikaci získají krásný měděný až červený odstín. Efekt samozřejmě není trvalý, proto můžeme dle potřeby obnovovat a oživovat.

Blond varianta je poměrně drastická, nicméně vlasy určitě poškodí méně než chemické produkty. Stačí tedy smíchat citronovou šťávu s vodkou, aplikovat na vlasy a nechat pracovat sluníčko. Čím déle vydržíte, tím světlejší bude výsledný odstín.

  1. Chovejte se ke svým vlasům s úctou

Časté česání, vytváření účesů, používání gumiček, spon, čelenek a dalších rozličných ozdob do vlasů, nošení čepic, šálů, kapucí či bund s límcem z drsnějšího materiálu – to vše vaši hřívu namáhá a ničí. Zkuste tohle vše co nejvíce omezit a dejte jí pohov. Vsaďte na přirozený look a ráno prostě vyčešte vysoký volný culík či drdol a během dne nijak nezasahujte. Kupte si gumičky, které netahají (například látkové).

Zkuste omezit použití hřebene na minimum, stejně tak i šamponů. Co se těch týče, zkuste si obstarat přípravky bez silikonů a s přírodním složením. Nejvhodnější jsou obyčejné kopřivové či březové produkty. Vynechte kondicionér a myjte jen tehdy, je-li to nezbytně nutné, nepoužívejte fén.

  1. Dopřejte si nový sestřih

Ačkoliv si délky mnohé ženy pečlivě pěstují, občas není od věci navštívit kadeřnici/kadeřníka a části pramenů se zbavit. Je nutné si uvědomit, že pokud se koneček jednou roztřepil, už se nikdy nezacelí. Můžeme jej sice „zalepit“ některým z produktů k tomu určeným, nicméně trvalejšího efektu nedosáhneme. Naopak se bude třepit ještě více a poškození bude rozsáhlejší. Rozumné tedy je se těchto částí zbavit ustřihnutím.

Novým účesem můžete udat trend a stát se inspirací svého okolí. Vždyť jaro je přece nejlepším časem ke změnám!

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>