Plní energie už od rána? Je to možné!

Budík vám zvoní příliš brzy? Připadá vám, jako byste snad ani nespali? Únava a špatná nálada patří do každodenní ranní rutiny? Zjistě, čím si vstávání zlepšit.

Bolest za krkem

Jednou z věcí, která trápí mnoho lidí po ránu je bolest šíjového svalstva, za kterou může nevhodné podložení hlavy. Pro pohodlné spaní je třeba povléct prostěradlo Jersey a pořídit polštář zajišťující správný úhel podložení, krční obratle by tedy měly být ve stejné rovině jako zbytek páteře.

Poddajný polštář však není jediná věc, která vám zpříjemní ráno.

Vstát ihned po prvním zazvonění

Ještě pět minut! Tak to si pomyslí asi každý komu ráno zazvoní budík. Jenže posouvání vstávání ráno spíše zprotiví, navíc těch pět minut stejně k načerpání sil nepomůže a naopak hrozí, že zaspíte. Jakmile tedy zazvoní budík, vyskočte z postele, otevřete okno a ustelte si, aby vás to nelákalo zalézt zpět a užívat si povlečení krepové ještě nadále.

Hudba vás naladí

Oblíbený song po ránu dokáže probudit i naladit. Pusťte si tu svou písničku hned po ránu, zpěv nebo tanec vám ráno výrazně zpříjemní. Song si můžete nastavit i na budík, tím si vstávání ještě více ulehčíte.

 

Snídaně k načerpání síly na dopoledne

Šálek kávy nebo kvalitního čaje, k tomu vydatná sladká nebo slaná snídaně. Dobré jídlo zlepší náladu vždy, tak proč by to nemělo fungovat i po ránu. Pokud máte problém ráno z povlečení flanel vylézt, pomyslete na dobré jídlo k snídani a hned to půjde snáz.

Studená voda vás probudí i omladí

Nesnášíte otužování? Pokud vám studená sprcha po ránu nahání spíše strach, pak zvolte o něco méně drastickou metodu. Umyvadlo si napusťte ledovou vodou a důkladně si v ní omyjte celý obličej. Smyjete ze sebe poslední zbytky únavy a vaše pleť se napne a prokrví. Dlouhodobým dodržováním tohoto zvyku bude vaše pleť vypadat mladší a krásnější.

 

Jaká jsou vaše rána?

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>