Co prozradí výběr kabelky?

Kabelky už dávno nejsou jen praktickou pomůckou, do které si odkládáme své „potřebné“ věci. Kabelka je nedílná součást šatníku každé ženy. Je to věc, kterou používáme denně a většina z nás bez ní neodejde ze dveří, a pokud se tak náhodou stane, cítíme se jako bez rukou.

 

Spolehlivý návod na to jak si vybrat správnou kabelku asi neexistuje. Ostatně to je jen a jen dobře. Každá jsme jiná a každá z nás má jiné preference. Moje maminka, když jsem ji poprvé koupila k narozeninám kabelku, tenkrát jsem chtěla, aby měla něco krásného na plesy či bály, se na mě zděšeně podívala a prohlásila „K čemu je to dobrý? Do toho nedám ani peněženku.“ Moje maminka si totiž chodí vybírat kabelky, obrazně řečeno, s pecnem chleba v podpaží a pokud se do ní pomyslný chleba nevejde, je kabelka k ničemu. Nezajímá ji značka, materiál ani tvar. Prostě se do ní musí vejít chleba a musí být černá. Vybírat proto kabelku pro naší maminku je velice jednoduchá záležitost. Ovšem se mnou je to horší. Já mám totiž na nákupy v kabelce vždycky přenosnou plátěnou tašku, takže nepotřebuji, aby se do kabelky vešel chléb, ale chci od ní, aby mi ladila k outfitu, byla z kvalitního materiálu a když ještě ke všemu ponese logo nějaké značky, budu blahem bez sebe. Jinak je to zase s mojí sestřenicí, které je vcelku jedno z jakého materiálu je její „taška“ ušitá, vlastně jí ani tak nezajímá tvar či barva, ale důležitým kritériem je, aby byla jedné konkrétní skate značky a aby nebyla v outletovém výprodeji. Takže zatím co všichni obyčejní smrtelníci se mačkají v jedné polovině obchodu, ona se pohybuje na straně druhé, kde prodejce vystavit zboží z nové kolekce. Jiný případ nastává u mé sestry, která razí heslo „Je jedno zda je kabelka fake nebo originál. Důležité je, aby byla za výhodnou cenu.“ Ale kdo by čekal, že sestra bude mít skříň naditou kousky od vietnamců i z outletových výprodejích, je na omylu. Sestřičce k životu stačí jedna, kterou bude nosit do naprostého roztrhání a až jí upadnou i uši, koupí si novou. Jak je tedy vidno, každá z nás si svoje „fofrtašky“, jak je láskyplně nazývá jeden z mých kamarádů, vybírá po svém, důležitá je ovšem pro nás všechny.

 

Kabelka umí být také dobrým informátorem. Můj dobrý známí tvrdí, že mu o ženě, kabelka mnoho napoví a zbytek vykvákají její boty. Ale nemusíte se děvčata bát. Tenhle známý patří mezi čtyři procenta mužů, kterým říkám duhový. Drtivé většině mužů jsou totiž naše kabelky šumák, tedy alespoň do té doby, dokud si je pořizujeme z vlastních zdrojů. Ale co kdyby muži rozuměli řeči kabelek? Co by na nás asi prozradily?

 

Hodně o vás vypovídá už samotný vzhled kabelky. Velké kabelky, ať už s kůže, textilu, nebo koženky, vypovídají o praktičnosti její nositelky. Tyto kabely mají z pravidla dva páry uší. Jeden menší, kterým lze kabelku nosit na lokti a druhý pěkně dlouhý, nastavitelný, aby se mohl dobře uzpůsobit k nošení přes rameno, což je také nejčastější způsob jak ji ženy nosí. Nebývají přehnaně designované. Jejich povrch je většinou hladký, maximálně tak s jemným vzorem, nebo výšivkou. Na boku mívají menší kapsu na drobnosti, jako je mobilní telefon, klíče, vlhčené ubrousky nebo žvýkačky. Logo značky, bývá nepatrné, a vlastně je pro nositelky svým způsobem i nepodstatné. Na trhu se dají najít v mnoha barvách, nejčastěji se však objevují v neutrálních a dobře kombinovatelných odstínech, jako je camel, černá, námořnická modř, béžová, šedivě krémová nebo vínová. Nositelka takovou kabelku nejčastěji doplňuje o pohodlné boty, třeba i na nižším podpatku a ležérní pohodlné oblečení. Je velice oblíbená u studentek středních a vysokých škol, matek malých dětí a žen s časově náročnou prací, která nevyžaduje business oblečení.

 

Středně velké kabelky s pevným dnem, hladkým povrchem a nevtíravým designem jsou zase oblíbené u žen, které pracují v busniss prostředí, nebo jejich práce vyžaduje, aby vypadaly elegantně, ale nepůsobily příliš vyzývavě. Většinou mají jen jeden pár pevných uší, který umožňuje nošení kabelky v lokti. Pokud mají delší popruh, je odjímatelný a většina žen, které preferují tyto kabelky jej nepoužívá. Mohou mít výraznější doplňkové prvky, jako je větší zip, zip na přední straně kabelky, pásky s přezkami a jiné drobnosti. Dobře drží tvar a jsou elegantně zaoblené. Prostor vně je dostatečně veliký, aby se tam nositelce, vešel diář s propisovačkou, deštník, vlhčené a papírové ubrousky, antibakteriální gel, náhradní propisovačka, peněženka, klíče, klíče od vozu, mobil, který má z pravidla svou kapsu, a jiné. Ovšem chléb se do ní již nevejde. Tato kabelka o své nositelce vypovídá, že se jedná o dámu, která často chodí v kostýmcích či pouzdrových šatech. Většinou se jedná o bankovní úřednice, manažerky nebo právní zástupkyně, tedy ženy, které dobře znají svou cenu. Logo značky, bývá o něco nápadnější než u velkých kabelek.

 

Designově výrazné kabelky jsou většinou nošeny ženami, výrazného make-upu a vyzývavého stylu oblékání. Tato kabelka má na první pohled zaujmout. Můžou být v neuvěřitelných barevných kombinacích, logo značky je přemrštěně veliké a bohatě zdobené, stejně jako celá kabelka. Většinou mívají jeden pár uší a delší odjímatelný popruh. Pro svoji lascivnost bývají oblíbené zvláště u mladých žen, ale oblibu v nich mají i ty, které se snaží pomocí mladistvého oblečení, výrazného make-upu zpomalit stárnutí. Většinou se jedná o módní záležitost, takže, nebývají ušity z kvalitních materiálů. Nad kvalitou vítězí konečný vzhled výrobku.

 

Drahé kabelky notoricky známých značek jsou něco jako Ferrari či Lamborghini ve světě kabelek a jejich hlavním účelem, je aby každý na první pohled poznal, že se jedná o tu danou značku. Zpravidla se na jejich výrobu používá kvalitních materiálů. Mívají výrazné logo značky, které se může i opakovat po celém obvodu kabelky. Některé kousky pak vypadají jako reklamní předmět oné firmy. Tuto kabelku ženy nosí hlavně proto, aby ukázaly do jaké třídy „patří“. Většina lidí si myslí, že nákup drahé kabelky jde ruku v ruce s pocitem méně cennosti, který si dotyčná snaží kompenzovat tím, že si „hraje“ na příslušnici vyšší společenské třídy. Nemusí tomu být tak vždy. Nákup drahé kabelky totiž může být pro většinu dam zárukou kvality, která by měla vydržet roky a roky jako nová. Tyto ženy si své kabelky pečlivě vybírají a rozhodně nepotřebují, aby logo značky bylo vidět na kilometry daleko. Proto mají i luxusní značky ve své nabídce kabelky, kde je logo uvedeno pouze jemným kovovým štítkem nebo i vrypem na přední straně kabelky. Takové kousky mívají nadčasový design, protože se očekává, že žena kabelku bude nosit více sezón.

3 komentáře

  • Milan Permalink

    Kabelky jsou důležitým doplňkem šatníku každé ženy a taky je to suprový dárek. Naše prostější z toho mají obvykle velkou radost 🙂

  • Verča N. Permalink

    Je pravda, že třeba já kabelku tahám úplně všude. 🙂 Kolikrát se přistihnu, že si tam dávám jen peněženku a mobil a vyrážim. Hrozná závislost. 🙂

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>