Snowboardové kalhoty, jak se správně vybírají?

Důležitou částí každé snowboardové výbavy jsou kvalitní snowboardové kalhoty. Existuje hned několik pravidel, kterými je třeba se při jejich výběru řídit. Pročtěte si pozorně následujících šest bodů a už nikdy neudělejte při koupi chybu.

snow2

1. Snowboardové kalhoty, nic jiného

Existují stovky lidí, kteří si myslí, že je vlastně zcela jedno, v čem na snowboardu jezdí. Nenechte se zmýlit. Pro snowboarding je skutečně zapotřebí koupit pravé snowboardové kalhoty, žádné lyžařské, nebo jiné outdoorové. Že nevidíte rozdíl? To je sice možné, nicméně neprodleně po první jízdě na prkně ho pocítíte.

V případě, že jste začátečník, pamatujete na to, že ve svých snowboardových začátcích budete většinu svého času trávit na kolenou nebo na zadku.  Kdy jindy, když ne teď, oceníte absolutní nepromokavost kalhot? V obyčejných kalhotách Vám bude ihned po prvním pádu zima a po druhém se půjdete sušit domu.

Toto první pravidla ale neplatí pouze pro začátečníky. Každý sportovec, dokonce i profesionál, dělá chyby.

2. Střih snowboardových kalhot

Snowboardové kalhoty jsou specifické především svým volným střihem, nízkým rozkrokem a širokými nohavicemi. Takový střih dodává kalhotám na praktičnosti při ježdění a umožňuje snowboardistům 100% volnost a komfort, a to jak při jízdě, tak při skocích a různých tricích.

3. Délka a šířka nohavic

Šířka nohavic, stejně jako šířka pasu, bývá, za pomoci pásků na suchý zip, nastavitelná. Díky takovým vychytávkám si můžeme jednu starost ze seznamu odškrtnout.

Více důležité pak je správná délka nohavic. Správnou délku si ověříte při dřepu, pokud Vám konec nohavice nevyleze přes horní okraj snowboardové boty, vše je naprosto v pořádku.

Faktorem, který rovněž nelze opomenout, je to, že Vás kalhoty v žádném případě nesmí tahat přes stehna nebo v rozkroku.  V takovém případě by Váš pohyb byl značně omezený a jen těžko byste si mohli naplno vychutnat jízdu. Jestli vás snowboardové kalhoty někde táhnou, neváhejte a určitě si vyzkoušejte jiné.

4. Větrací otvory u snowboardových kalhot

Ventingy, neboli větrací otvory, jsou velice užitečnou součástí snowboardových kalhot. Bývají umístěné po bocích kalhot nebo na vnitřní straně nohavic.

Větrací otvory jsou na snowboardových kalhotách v první řadě proto, aby, po jejich rozepnutí, pomohli rychlému odvodu tělesné páry od těla.

snow15. Funkčnost a odolnost

Určitě by se mezi všemi snowboardisty našel nejeden, který spíše než na funkčnost kouká na design. Spousta prodejců dnes nabízí kalhoty, které splňují jak estetickou, tak funkční stránku. Nikdy si ale nezapomeňte ověřit, že kupujete kalhoty kvalitní, tedy nepromokavé a prodyšné a uvidíte, že právě to oceníte na svahu nejvíce.

Ať už jste začátečník, či zkušený profík, vždy Vás může potkat nepříjemný pád. Tento pád bude jednak nepříjemný pro Vás a jednak i pro Vaše oblečení. Doporučujeme proto vybírat nejen nepromokavé kalhoty, ale rovněž také kalhoty, které budou odolné proti oděru.

Snowboardové kalhoty, jsou-li kvalitní, jsou vyráběny z materiálu, který je zpevněný, nebo jsou vycpané na rizikových místech. Takovými místy jsou převážně kolena a zadek. To vše má za účel změkčit Vaše pády a zvýšit trvanlivost Vašich kalhot.

1 komentář

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>