Solárium jako cesta ke kráse, ale i riziko

415Pokud je v oblasti módních trendů něco, co je oblíbení již celou řadu let, je to určitě dokonalá pokožka. Nejenom, že by měla být přirozeně krásná a zdravá. Důležitá je také její barva. K té si můžeme dopomoci poměrně jednoduše, a to opálením. I když na trhu existují různé samoopalovací krémy, je vždy lepší zvolit na jistotu. Tu přináší jak opalování na slunci, u nás nebo v zahraničí, tak se můžeme vydat také cestou solárií.

Pozitiva jsou jasná

Hlavní plusové body pro solárium jsou ty, že ho můžeme využít skutečně kdykoliv. Je jedno, zda venku aktuálně zuří sněhová vánice, jelikož i v takovémto počasí můžeme získat tolik potřebné opálení. Navíc není pobyt v něm spojený s takovými riziky, jako je dlouhodobý pobyt na přímém slunci. To riskujeme jak úpal z horka, tak samozřejmě i dehydrataci. Naopak v soláriu obvykle trávíme jenom několik málo minut. Navíc svým přirozeným teplem dokáže také příjemně prohřát naše tělo, což může pozitivně podpořit krevní oběh, stejně jako to má vliv na oblast našich kloubů. Na co však v žádném případě nezapomínejte, to je na použití kvalitní opalovací kosmetiky.

Solária mohou být i rizikem

Zvláště potom ta, u kterých nemáme jasno, v jakém jsou technickém stavu. U různých pohybných salonů mnohdy ani nemusí docházet k výměně trubic. Přitom jejich životnost se pohybuje okolo 800 hodin. Poté už se stávají skutečně nebezpečné, a to nejenom pro naši pokožku. Druhým rizikem může být určitě takzvané UVA záření, které proniká přímo do naší pokožky. A to výhradně do jejích horních vrstev, kde může docházet k poškozování kolagenových vláken. To celkově přispívá hlavně k rychlejšímu stárnutí pokožky. Mnoho žen tak potvrzuje, že jejich touha po bronzové pokožce v mládí se jim odvděčuje rychlejším stárnutím v pozdějším věku.  Dále ale nezapomínejme také na zdravotní rizika spojená hlavně s mladistvými, nebo s těhotnými ženami, kterým je toto opalování zakázáno.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>