Šperky k ženě patří, podtrhují její půvab a šarm

Žena bez šperků by byla jako vánoční stromeček bez potřebných ozdob. Šperky patří do života žen již od nepaměti. Zdobí je, poukazují na jejich moc, přinášejí jim štěstí, ochraňují je, a proto je lze považovat za jejich celoživotního parťáka. Již z dob pravěku existují známky o nošení šperků. V té době byl šperk sice naprosto hodnotově bezcenný, ovšem určitou symboliku v sobě měl. Obroušený kámen nebo provrtaná kost přinášela štěstí do každého lovu, ochraňovala před zlými duchy či sloužila k velmi praktickým účelům.

V dobách velkých panovníků měly zase šperky poukázat na moc a postavení daných osob. A i když je dnes význam šperků naprosto odlišný, jejich obliba neklesla ani o píď! Těžko bychom si dnes nasadili náhrdelník a šli vstříc osudu do boje s tygrem a přitom doufali, že je náhrdelník natolik silný, že nám přinese potřebné štěstí. Ani s briliantovým prstenem neovládneme nějakou zemi a safírové náušnice  nepoukážou ani tak na naše postavení, nýbrž na náš vkus a styl. I přesto však šperky milujeme, zdobíme se jimi a rádi je darujeme k nejrůznějším příležitostem. Vzhledem k tomu, že je nabídka šperků v dnešní době tak rozsáhlá, mohou si ženy vybrat jednotlivé šperky, soupravy či styly šperků pro každý den.

Každá žena jistě vlastní nějaký cenný šperk z drahého kovu. Zlatý snubní nebo zásnubní prsten, stříbrné náušnice po babičce nebo náramek z chirurgické oceli. Tento šperk má pro ni jistě krom cenné hodnoty i hodnotu symbolickou. Připomíná ji lásku mezi ní a partnerem, hezké pouto s babičkou nebo nejlepší kamarádku. Tento šperk si žena  bere pokaždé, co jde na rodinné události, plesy, večírky, ovšem většinou ho nosí den co den. Snubní prsten by bylo přece nevhodné odkládat, ač třeba jen na pár chvil.

Ovšem ne každá žena si může dovolit vybavit svou šperkovnici pouze drahými kousky. Proto většina žen volí ne tak drahou, ovšem neméně líbivou bižuterii. Náhrdelníky, korále, náramky či náušnice lze dnes sehnat za pár kaček. Každá žena se chce líbit a ladit svůj outfit se šperky. Kdyby však měla k zelenému kostýmku použít safírové náušnice a k červeným šatům zase rubínový náhrdelník, asi by musela sáhnout hlouběji do kapsy. Takto parádivá žena má tři možná řešení. Buď si zakoupí nebo darem dostane drahý šperk, který nebude střídat a bude jej nosit ke každému jejímu outfitu. Což by byla poněkud škoda v porovnání s tím, kolik šatů a kostýmků jí visí ve skříni. Dalším řešením je ulovit nejlépe miliardáře, který by jí dopřál luxuxu blýskajících se šperků. A třetím reálným a pro každou ženu přijatelným řešením je koupě levné bižuterie a levných šperků.  Protože dnešní šperky, ač nejsou vyrobeny z ušlechtilých materiálů umí dokonale imitovat opravdové drahé kousky. Cožpak musí kamarádka vědět, že postříbřený náhrdelník nestál několik tisíc, nýbrž pár desítek korun?

Dnešní móda velí kombinovat, kombinovat a nebát se barev! To platí i u šperků. A díky široké nabídce cenných i bezcenných šperků můžeme na ulicích sledovat celé procesí žen, které jimi dávají najevo svou osobnost.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>