Správná životospráva má vliv i na naši krásu

Většina žen je schopna ročně utratit tisíce, ale i desetitisíce korun za výrobky, které jsou spojené s její krásou. Krásou, která je vidět na kvalitě vlasů, pokožky nehtů nebo obličeje. Přitom k celkové kráse mohou vést i mnohem jednodušší cesty, a to přes správnou, zdravou a samozřejmě také vyváženou stravu. Právě ta je totiž základem toho, že naše tělo má dostatek vitamínů a minerálů, které potřebuje pro svůj dokonalý vzhled.

Jak mít dokonale lesklé vlasy? Důležitá je především zelenina
Pro dokonalé vlasy je ideální kombinace různé zeleniny. Především potom takové, která je bohatá na železo a vitamíny A a C. Takovou zeleninu samozřejmě seženeme snadno, jelikož se jedná o špenát, brokolici, nebo většinu listových salátů. Kromě ní ale mohou pomoci třeba vajíčka, nebo i různé typy ořechů. Stejně tak bychom neměli zapomínat ani na luštěniny, a to hlavně v podobě čočky, hrachu a fazolí. Velkou výhodou těchto potravin je to, že mohou být součástí každodenního jídelníčku, třeba v podobě chutného salátu. Ten už stačí jenom zakápnout taktéž prospěšným olivovým olejem.

Dokonalá pokožka také není problémem
A zatímco na naše vlasy nejlépe působí salát a luštěniny, na naši pokožku má pozitivní vliv něco jiného. Především potom ovoce, a to dva exotické typy. Jedním z nich je bez problémů dostupný a chutný banán, a tím druhým typem je poté avokádo. Ani to ale není problémem koupit. Banán poté pomáhá hlavně pro své množství draslíku, který tak do těla dostaneme. Můžeme ho však nahradit i jablky nebo citrusovými plody.

U avokáda je poté pozitivem množství mastných kyselin typu omega-3, které jsou ideální v podpoře tvorby kolagenu. To můžeme také nahradit, ale nikoliv ovocem, ale především rybím masem. To si navíc můžeme ochutit třeba česnekem, který se na kvalitě naší pokožky také pozitivně podepíše.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>