Stres – příčina zdravodních problémů

V dnešní hektické době zažíváme všichni stres, je to stres pracovní, kdy řešíme složité pracovní záležitosti, nebo máme velkou zodpovědnost. Případně někdo má i strach aby nepřišel o zaměstnání a nepřišel díky hypotéce o bydlení. Také spoustu lidí v mém okolí se rozvádí. Řeší zda a jak bude mít děti v péči a nové bydlení a případně i nový partnerský vztah.  Nemluvě o stresu z půjček kdy nám banky radí v televizi, radiu i novinách aby jsme si užívali života a jde to tak snadno… ale už pak neřeknou kde na splátky vzít. Mohl bych takto pokračovat, ale každý z nás má své starosti a svůj stres ale nakonec máme všichni stejné nebo podobné problémy a stresy.

Důležité je vědět že stres je od jakživa přítomen, jak je lidstvo staré. Ale měli bychom se zamyslet jak se se stresem vypořádat, aby nás zkrátka nezničil.  Důležité je rozdělit den na pracovní část a volný čas. Volný čas si plánujte. Ve volném čase relaxujte, ať už sportem nebo procházkou, koníčkem , knihou nebo i kinem  a podobně. Prostě vše co vám pomůže se od stresu odpoutat.  Dělejte to co Vás těší.

První krok je uvědomit si problémy ze stresu, a dále zapracovat na relaxu. Ja osobně jsem začal meditovat. Přeji ať se Vám daří bojovat se stresem.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>