Televize: krimiseriál Vraždy v kruhu

Od ledna 2015 každé pondělí od ve 20. hodin vysílá Česká televize na svém prvním programu další premiérový díl českého dvanáctidílného krimi seriálu Vraždy v kruhu. Seriál sleduje přes milion lidí.

Cyklus vznikl podle scénáře Ivy Procházkové, režie se ujal Ivan Pokorný. Jedná se o detektivku, jejíž děj se odehrává na kriminální policii v Praze, detektivní tým vede major Holina (Ivan Trojan), k ruce mu slouží poručík Mrštík (Marek Němec). Další kriminalista, kapitán Bor (Richard Krajčo) je po úrazu na vozíku a věnuje se tedy spíš než terénnímu vyšetřování analýza a vyhledávání důkazů. Jeho žena, astroložka Sabina Borová (Hana Vagnerová) se s ním již chtěla nechat rozvést, ale přišel do toho jeho úraz, a Sabině bylo svého muže líto.

S vyšetřováním pomáhá astroložka

Major Holina při vyšetřování různých detektivních případů se setkává právě se Sabinou, po níž pokukuje. Pomocí jejích astrologických znalostí při srovnání se způsobem vraždy společně dojdou k tomu, jaké znamení vrah má a dokáží odhadnout, kde mohl udělat chybu a jak je tedy možné jej usvědčit. Při těchto konzultačních setkání se spolu major Holina se Sabinou sblíží, což vzbudí konflikt mezi majorem Holinou a žárlivým manželem Sabiny kapitánem Borem. Fakt, že kriminalisté své vyšetřování konzultují s astroložkou, vzbudilo negativní ohlas na sociálních sítích a v recenzích, nicméně pro Holinu jsou ta setkání spíše záminkou, jak se s půvabnou Sabinou setkat. Přesto sledovanost seriálu je stále vysoká, poráží pořady komerčních televizí a sledovanost jednoho dílu přesahuje milion diváků.

Kriminalisté již odhalili rituální vraždu pejskařky, vraždu někdejšího disidenta, nebo také vraždu náhodného kolemjdoucího. Co odhalí kriminalisté příště? Sledujte.

Vraždy v kruhu, pondělí 20.00, ČT1, 74 minut, HD rozlišení, dostupné na iVysílaní.cz

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>