Vlnité vlasy – dar nebo prokletí?

Jste majitelkou vlnitých nebo kudrnatých vlasů a už vás péče o ně začíná vyčerpávat? Je to naprosto pochopitelné! Sušší vlasy mají sklon ke krepatosti a rozdvojeným konečkům. Zejména  kurdrnaté a vlnité vlasy jsou mnohem sušší než ty rovné.

Pokud jste tedy majitelkou kudrnaté hřívy a závidíte těm, které mají rovné vlasy, nezoufejte si! Mohli byste se totiž vsadit, že právě ony majitelky rovných vlasů závistivě pokukují po vámi nenáviděné kudrnaté hřívě! Tady totiž platí jedno osvědčené pravidlo a to, že každý chce mít zrovna to, co nemá!

Pokud ovšem pořád trváte na svém a chcete své kudrnaté kadeře zkrotit žehličkou, existuje několik málo rad, kterými byste se měly řídit. Jinak totiž můžete své lokny nenávratně poškodit! Výběr žehličky je faktorem číslo jedna. V této oblasti se neoplatí šetřit, protože levné a nekvalitní žehličky mohou na vlasech zanechat nelibé následky. Hledět byste měly zejména na povrch žehličky, který je nejlepší teflonový, turmalínový nebo keramický. Před použitím žehličky je dobré vlasy ošetřit přípravkem proti tepelné zátěži. Za žádnou cenu nežehlete mokré vlasy. Mokré vlasy jsou totiž mnohem křehčí a náchylnější k poškození. Taktéž byste neměly žehlit přelakované vlasy.

Schválně se posaďte před zradlo a pročesávejte si vlasy. Nevidíte jak hezké vaše lokny jsou? A víte, že existuje mnoho přípravků, které vaše kudrnaté lokny ještě více zvýrazní? Ať už si své kadeře necháte vlnité či je zkrotíte do rovna, důkladná péče bude nutná tak či tak.

Alespoň jednou týdně byste vašim kadeřím měly dopřát výživnou masku určenou na suché vlasy. Na trhu existuje nepřeberné množství masek, určených právě pro vás. Co si ale takovou masku vyrobit doma?Potřebovat budete zejména suroviny, které doma vždycky najdete.  Zkuste osvědčenou kávovou masku pro velmi suché vlasy. Potřebovat budete pouze jeden žloutek, 3 lžíce olivového oleje a 2 lžíce mleté kávy. Všechny ingredience promíchejte a naneste na celou délku vlasů. Působit nechte 20 minut a poté vlažnou vodou důkladně opláchňěte.

Vyzkoušet byste určitě měly i žhavý výrobek na trhu a to blahodárné oleje do vlasů, které mají tři způsoby použití. Buď jako důkladná výživa vlasů přes noc, expresní péče před mytím vlasů či na dokončení stylingu, kdy do vlasů nanesete pouze malé množství oleje a vlasy přečešete.

Jakmile se naučíte správné péči o vaše vlasy, začnete mít své vlny ráda.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>