Vybíráme správné boty

Obuv k našemu outfitu neodmyslitelně patří. A tak je jasné, že řada žen má doma doslova desítky párů obuvi, kterou pravidelně využívá. Pokud i vy plánujete, že obohatíte svůj šatník, podívejte se spolu s námi na to, jak správné boty vybrat.

Roli hraje primárně účel

Je jasné, že i u bot musíme primárně hledět na praktičnost. A tak je rozdíl, zda kupujeme boty určené na zimní období, boty na pláž, nebo třeba na sportovní aktivitu. Vždy je dobré si ujasnit, kdy chceme požadovanou obuv nosit a zde je v souvislosti s jejími vlastnostmi skutečně tou pravou. Pokud ano, nemusíme mít obavy a můžeme začít s výběrem dále.

Pohodlnost je důležitá

Nezapomínejte na to, že bota musí primárně dokonale sedět. Jedině tak budete mít jistoty spojené s tím, že vás nečeká bolestivá chůze, stejně jako puchýře a další projevy špatně zvolené boty. Roli hraje tedy hlavně správná velikost. Vždy by měla být tou správnou, tedy nikoliv menší, ani větší. Poznáte to tak, že bota perfektně sedí na noze, a není ani velká, ani malá. Pozor na chybný výběr velikostí, jelikož ten může dokonce přinést i zdravotní problémy. Týká se to hlavně mladých slečen, které jsou stále ještě ve vývinu. Velmi časté mohou být například různé deformace spojené s nošením menších velikostí.

Jaký materiál?

Variant je dnes více než dost, a tak můžeme vybírat od možností, jako je kvalitní kůže, až po takové, kam se řadí třeba pouze látkové, ale i plastové provedení. Volba materiálu obvykle souvisí také s tím, na co botu budeme používat. Pamatujte však na to, že čím je materiál kvalitnější, tím prodloužíte jak samotnou životnost boty, tak se zaměříte také na to, že bude samotná obuv pohodlnější. A kde takovou koupit? Dnes už to nemusí být jenom kamenná prodejna, jelikož lze zkusit i internet. Zde máte možnost případného vrácení. A to právě ve chvíli, kdy vám bota nebude sedět tak, jak potřebujete.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>