Jak vybrat správné zimní oblečení?

Zima není pro mnohé z nás rozhodně nic příjemného a tak je jasné, že pokud nemusíme, tak ven ani nevycházíme. Ne vždy je možné se držet nutně tohoto pravidla a tak se zkrátka neobejdeme bez toho, abychom ven vyrazili. A proto je dobré se pořádně obléci. Podívejme se společně na to, jak nejlépe.

Nohy jsou základ

Také vám nejčastěji mrznou nohy? Pokud ano, pamatujte, že to může být nejenom nedostatečným prokrvováním, ale i špatným výběrem oblečení. Základní kombinací by měly být dostatečně hřejivé, nejlépe potom funkční ponožky. Bez čeho se dále neobejdete, to jsou zcela určitě také kvalitní boty. Na zimu jsou jako stvořené kozačky, které vás nejenom udrží v teple, ale také skvěle vypadají. A jak zaručit, že vám teplo od noh skutečně bude? Nenazouvejte si boty, pokud jsou studené, nebo pokud máte chladné nohy.

Vrstvení oblečení není vždy výhrou

Mnoho žen žije v domnění, že je ideální cestou k teplu hlavně vrstvení oblečení. Na jednu stranu je sice pravdou, že vrstvy mohou být důležité, ale rozhodně ne vždy. Kombinace nátělníku, trička, druhého trička, mikiny, svetru a bundy sice může na první pohled vypadat hřejivě, ale není. Proč? Jelikož vaše tělo vytváří teplo, které se snaží unikat. Pokud mu to jednotlivé vrstvy zamezí, dochází ke kondenzaci, vzniku vody a potu, který tím jak chladně, tak vaše tělo ochlazuje. Efektivnější je tedy vzít si jako základ funkční oblečení, které doplníte vrstvami, které udrží teplo, ale zároveň dokážou propustit vlhkost ven.

Doplňky rozhodně pomohou

Co konkrétně? Třeba čepice a rukavice. Ty nám jsou doporučovány od nejútlejšího věku a tak věřte, že nám pomohou i nyní. Navíc už se dávno nemusíme bát nevzhledných modelů, jelikož módní návrháři a samotné firmy ukazují, že i v tomto sortimentu je skutečně o co stát a že i v něm můžete vypadat skutečně moderně.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>