Jak vybrat správný šperk?

Co k módě neodmyslitelně patří? Je to nejenom standardní oblečení, ale jsou to samozřejmě také doplňky, kterými můžeme náš vzhled ozvláštnit. A mezi nejpoužívanější dnes patří šperky. Pokud aktuálně vybíráte ten pravý, podívejte se spolu s námi na několik rad a tipů, podle kterých je dobré se řídit.

7422

Kam si daný šperk berete?

Hned první důležitou radou je informace o tom, kam konkrétně si vlastně daný šperk berete. Na významné události se rozhodně hodí stylové náušnice nebo náhrdelníky. Pokud je to však jenom na běžné nošení, nezapomínejte na to, že je lepší decentní a přitom praktický šperk. Třeba v podobě jednoduchého prstenu. Také nezapomínejte i na to, jak často ho budete využívat. Pokud jednou a jednorázově, je lepší volbou si ho pouze vypůjčit.

Jaký materiál?

Různých materiálů je dnes v oblasti šperkařství skutečně celá řada. Pokud budeme konkrétní, potom je třeba říci, že nejvyužívanější je stále zlato. A to jak to žluté, tak samozřejmě také bílé. Důležité je dodat, že tyto materiály patří mezi nejdražší. O něco levnější je poté stříbro a do segmentu nejlevnějších dnes patří chirurgická ocel. Nemusí to být ale vždy jenom cena, proč se pro daný materiál rozhodneme. Jde totiž materiál antialergenní a tak se není třeba bát problémů, které by byly spojeny třeba s vyrážkou na naší pokožce.

I volba kamene je důležitá

S výběrem šperku je spojeno také to, že dnes by měl především ten exkluzivní obsahovat i zajímavý kámen. Poměrně běžnou volbou jsou dnes zirkony, které dobře vypadají a jsou dobře dostupné. Dále to jsou ale třeba také krystaly, které také patří mezi zajímavou volbu. A to i díky kombinaci různých barev. Špičkou v oblasti šperkařství jsou určitě brilianty, které už skutečně patří mezi exkluzivní logicky také mezi nejdražší typy kamenů, které můžeme na našem trhu najít a tedy i koupit.

3 komentáře

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>