Za peníze si lásku nekoupíš

Peníze nenosí štěstí. Majetek člověka pouze zatěžuje. Lepší být chudý a šťastný, než bohatý a nešťastný. Jsou to vše jen fráze, kterými se utěšují nemajetní lidé nebo nám opravdu bohatství víc bere než dává?

Říká se, že lásku si za peníze nekoupíte. Na druhou stranu se říká, že ten, kdo tohle vymyslel, zapomněl na štěňata. Takže ano, láska se dá koupit. Nebo alespoň určitý druh lásky. V dnešním světě, kdy hodnotíme všechno především z materiálního hlediska, to však nepůjde bez peněz ani v lásce partnerské. Stejně jako paví slečna si vybírá nápadníka s nejkrásnějšími a nejhonosnějšími ocasními pery, tak si lidská žena vybírá muže s nejtučnějším kontem. Vůbec to od ní není zlatokopectví, vychytralost nebo touha po penězích. Jedná se o přirozený výběr. Muž, který má peníze, se dokáže dobře postarat o svoji partnerku u o děti. Také to dokazuje, že je schopný a cílevědomý, prostě žádný hospodský povaleč a budižkničemu. Bohatý muž má samé skvělé vlastnosti, které navíc předá svým dětem, stejně jako páv s největším vějířem ok předá potomkům svoji genetickou výbavu.

Jenže ona partnerská láska není to jediné, co člověk potřebuje ke štěstí. Taky jsou tu láska mateřská, láska dítěte k rodiči … Při tomhle výčtu se mi vybaví reklama na kreditní kartu, která hlásá: „Dětský úsměv – k nezaplacení. Na to ostatní jsme tu my.“ Ale proč se to dítě směje? Smálo by se, i kdyby mu rodiče zrovna nekoupili novou hračku? Pravděpodobně ne. Někteří lidé si myslí, že kupováním drobných dárků děti rozmazlí. Možná trochu ano, na druhou stranu, pokud dítěti budeme jenom upírat, vybuduje se v nich nezdravá touha po penězích a majetku. Ale to už moc odbočuji, co jsem chtěla říct je, že chudé dítě může být šťastné, ale bohaté je většinou šťastnější.

Samozřejmě najdeme spoustu příkladů lidí, kteří ke svému bohatství přišli náhodou nebo podvodem, a pro ty nic z výše uvedeného platit nemusí. Pak tu jsou také lidé, které bohatství zničilo, ale řekněme si to upřímně – chudoba jich zničila mnohem víc.

Možná jsem povrchní materialistka, ale prostě si myslím, že bohatství není nemoc a nenosí smůlu. Bohatí lidé prostě jen vedou jiný styl života než ti, kteří peníze nemají. Ne každému to vyhovuje, i když já bych si asi dokázala zvyknout. Peníze sice nejsou všechno, ale smutek se mnohem lépe léčí v limuzíně než pod mostem.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>