Zimní počasí může mít vliv i na náš život

Mnoho žen zimu miluje, ale jsou i takové, které ji nesnáší. Je to dáno hlavně tím, že teploty padají pod bod mrazu, stejně jako může být důvodem i nedostatek světla. Často zatažená obloha, sněžení a další nepříjemné projevy počasí. I když o letošní zimě můžeme říci, že nebyla zase až tak hrozná, dodat musíme, že každoročně má toto období na mnoho žen i neblahý vliv. Jak je to možné?

Dostavuje se především tloustnutí

Mnoho žen samozřejmě své tloustnutí přikládá hlavně prosinci, kdy jsou svátky vánoční, během kterých se nijak zvlášť nedržíme na uzdě. Není to však jediný důvod, jelikož vliv na tloustnutí má také nedostatek světla. Jak je to možné? Vysvětlení je velmi jednoduché. I slunce a jeho energie totiž mohou ovlivňovat naše celkové chutě. Pokud je tedy slunečního světla málo, mohou se naše chutě nejenom měnit, ale můžeme vlivem toho pociťovat také mnohem rychleji pocity hladu. Navíc se mění i skladba potravin. Místo takových, které nám dodají energii a sytost na delší dobu, jíme v období zimy především potraviny, které dodávají energii okamžitě. Tedy hlavně tučná a sladká jídla. O nápojích, jako je svařák, grog, punč a další raději ani nemluvíme. I ty mají samozřejmě na naši hmotnost vliv.

Málo světla působí i na naši psychiku

Nejsou to nutně jenom naše chutě., které světlo ovlivňuje. Je to také psychika jako taková. Je třeba říci, že právě sluneční paprsky mají vliv na tvorbu různých hormonů, ale i enzymů. Díky tomu denní světlo dokáže podpořit i dobrou náladu a celkovou denní pohodu. Pokud je však světla málo, dochází k poklesu produkce takzvaného melatoninu, což následně vede k faktu, že se i během dne může spouštět takzvaný noční cyklus obnovy sil. Pokud tomu chceme zamezit, je třeba světlo umělé, a to o dostatečné intenzitě. Možné je ale i nákladnější řešení, kterým je samozřejmě možnost odjet do zahraničí, ideálně někam za sluncem.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>